Бірге болсақ кез келген іс игеріледі

27.04.2020
2020 жылдың 23 сәуірінде №1 орта мектептің математика, информатика және физика мұғалімдері қашықтықтан оқытуға байланысты бірқатар мәселелер талқыланған бейнеконференция форматында мектеп ӘБ отырысына қатысты. Пікірталас формасына қарамастан, ол өте сындарлы және мазмұнды болды.Қатысушылар талқыланған әрбір мәселе бойынша өз пікірлерін белсенді айтып, ұсыныстар енгізді.Біздің әріптестеріміз кәсіби қарым-қатынастың осындай формасымен толық игерілгендігін атап өткім келеді, себебі регламентпен проблемалар айтарлықтай азаюда. Отырыс барысында біз әріптестерімізбен қалыптасқан жағдайда қашықтықтан оқыту өте қолайлы деп бір пікірге келдік. Бірақ,   БЖБ, ТЖБ өткізу жағдайлары ерекше алаңдаушылық тудырады.Барлық педагогтар оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтары жоғары екенін атап өтті.Олар өздері ғана оқып  қоймай, сонымен қатар біздің өтінішіміз бойынша қиындықтарға тап болған сыныптастарына көмектесуге де  үлгереді.
Ата-аналардың оқу процесіне қатысуы жайына келсек, олар  белсенді көмек көрсетуде. Білім беру процесінің белсенді қатысушылары ретінде ата-аналарға шын жүректен алғыс айтқым келеді.
Ата-аналардың сындарлы ұстанымы мен белсенді қатысуы біздің міндеттерімізді айтарлықтай жеңілдетеді.
Отырыстың маңызды мәселесі: оқушылардың ғылыми конференциясына дайындық. Өйткені, ұйымдастыру жағы ғана емес, мазмұнды бөлім де талқыланды.
Жобаны конференцияға бірнеше рет қатысқан жауапты және мақсатты оқушылар дайындайды.
Қорытындылай келе, мен өз әріптестеріме кәсіби ұсыныстар, кеңестер мен ескертулер үшін тағы да алғыс айтқым келеді.Өйткені біз пікір алмасып қана қоймай, бір-бірімізді моральдік тұрғыдан да қолдадық.Біз тағы да түсіндік: бірге болсақ кез келген іс игеріледі

Саликова А. М.